Make your own free website on Tripod.com

Aby ze salátu nebyla kaše, musíte mu dopřát jemné zacházení, rozumnou dobu vaření a především ten správný typ brambor.


                                                 


1. Brambory umyjte kartáčkem nebo novou houbičkou na nádobí, naskládejte je do velkého hrnce, zalijte vodou tak, aby byly všechny ponořené, a začněte zahřívat. Uzavřete poklicí a na středně silném ohni vařte 25 minut. Po této době zkuste do jedné z brambor zapíchnout nůž – pokud bramborou snadno projede, jsou uvařené, jinak přidejte ještě 5 minut.

2.  Vajíčka dejte do studené vody, přiveďte k varu a vařte přesně 10 minut od doby, kdy začala vřít. Pak je slijte a pusťte na ně studenou vodu z kohoutku, tento šok vám pak usnadní loupání. Hrášek během 2 minut uvařte v mikrovlnné troubě nebo zalijte trochou vody, osolte špetkou soli a vařte na plotýnce doměkka.

3. Brambory slijte. Nechte je 5 minut vychládat, pak je ale ještě za horka oloupejte. Rozkrájejte je na malé kostičky, nejlépe to jde s malým kovovým strunovým kráječem brambor z domácích potřeb. Okurky slijte, lák zachyťte a 100 ml láku nalijte na teplé nakrájené brambory a promíchejte, okamžitě se beze stopy vsákne. Vajíčka oloupejte a nakrájejte na malé kostičky; na stejné kousky rozkrájejte také šunku, okurky a cibuli. Společně s majonézou, hořticí a hráškem vše přidejte vše k bramborám a promíchejte, pokud je to potřeba, ještě osolte. Nechte vychladnout a uležet aspoň jeden den v lednici, před podáváním znovu promíchejte.